Blog

Jakie panele winylowe na ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe jest aktualnie bardzo powszechnym rozwiązaniem. Montowane jest już nie tylko w łazience, ale też w innych pomieszczeniach użytkowych w mieszkaniu. Decydując się na taki rodzaj ogrzewania, trzeba się zastanowić, jaką powierzchnię podłogi wybrać, gdyż istnieje bardzo duży wybór. Czy panele winylowe sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego?


Co lepsze na ogrzewanie podłogowe płytki czy panele winylowe?
 

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, wszystko bowiem zależy od oczekiwań i preferencji, a także miejsca, gdzie będzie kładziona podłoga. Przy podejmowaniu decyzji o tym, co jest lepsze dla ogrzewania podłogowego, płytki czy panele winylowe, należy wziąć pod uwagę wiele czynników.
 
Na przykład, jeśli chcesz, aby Twoja podłoga była wodoodporna, dobrym wyborem będą panele winylowe, ponieważ mają wodoodporne podłoże, które jest laminowane od spodu panelu. Ponadto panele winylowe można montować bez użycia kleju, dzięki czemu jest to szybsze i łatwiejsze niż układanie płytek. Należy jednak zaznaczyć, że panele winylowe mogą być wykorzystane wtedy, gdy ogrzewanie podłogowe jest wodne. W przypadku ogrzewania elektrycznego lepiej zdecydować się na płytki podłogowe..


Jakie panele można kłaść na ogrzewanie podłogowe?
 

Istnieje wiele różnych modeli paneli, które można wykorzystać do ogrzewania podłogowego, jednak stosunkowo nowym, ale i najlepszym rozwiązaniem są panele laminowane. Jeśli szukasz paneli na podłogówkę, zdecyduj się na model o wysokiej klasie ścieralności, dzięki czemu podłoga będzie mogła służyć przez wiele lat. Istotny jest również sposób montażu - panele na zatrzask zamontujesz najszybciej. W miejscach często używanych warto również zamontować panele winylowe o wysokiej klasie użyteczności.


Czy panel winylowy nadaje się na ogrzewanie podłogowe?
 

Deska winylowa jest popularnym materiałem podłogowym ze względu na niski koszt i łatwość montażu. Ale czy nadaje się do ogrzewania podłogowego? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Panele winylowe mogą być instalowane na ogrzewaniu podłogowym, o ile spirale grzewcze nie znajdują się bezpośrednio pod panelami.
 
Panele winylowe są popularnym wyborem na podłogi i są często używane w łazienkach. Dzieje się tak, ponieważ są wodoodporne i można je łatwo wyczyścić. Dzięki temu są idealne do miejsc, w których jest wzmożony ruch.
 
A co z ogrzewaniem podłogowym? Czy w takiej sytuacji można zastosować panele winylowe? Odpowiedź jest twierdząca, ale przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy.


Jaką grubość paneli winylowych na ogrzewanie podłogowe?
 

Winyl to elastyczny materiał, który można łatwo ciąć i kształtować. Grubość paneli winylowych na ogrzewanie podłogowe zależy od rodzaju systemu grzewczego i wysokości pomieszczenia, jednak przyjmuje się, że powinna ona wynosić od 3 do 7 mm.