Blog

Jakie panele winylowe na ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe jest aktualnie bardzo powszechnym rozwiązaniem. Montowane jest już nie tylko w łazience, ale też w innych pomieszczeniach użytkowych w mieszkaniu. Decydując się na taki rodzaj ogrzewania, trzeba się zastanowić, jaką powierzchnię podłogi wybrać, gdyż istnieje bardzo duży wybór. Czy panele winylowe sprawdzą się w przypadku ogrzewania podłogowego?

Zobacz więcej

Które panele lepsze? Winylowe czy laminowane?

Panele winylowe pojawiły się stosunkowo niedawno na rynku, jednak bardzo szybko zdobyły przychylność zarówno osób zawodowo zajmujących się aranżacją wnętrz, jak i amatorów, którzy pragną odmienić swoją podłogę. Dotychczas najczęściej wybieranymi modelami paneli były te wykonane z laminatu, jednak właściwości paneli LVT sprawiają, że te drugie stają się dla nich  poważną konkurencją. Czym w takim razie różnią się panele laminowane i winylowe? Które ostatecznie wybrać, by móc cieszyć się piękną podłogą przez wiele lat?

Zobacz więcej

Jaki klej do parkietu wybrać?

Ostateczny wygląd nowej podłogi zależy nie tylko od designu wykorzystanych desek podłogowych, ale też użytej do położenia parkietu chemii parkieciarskiej. Specjaliści podkreślają, że klej do parkietu powinien być dobrany do desek pod kątem materiału, z którego będzie wykonana podłoga, podłoża czy obecności ogrzewania podłogowego. Jaki klej do parkietu w takim razie wybrać, by podłoga prezentowała się pięknie?

Zobacz więcej

Jak kłaść panele winylowe na płytki?

Wielu osobom wydaje się, że wymiana podłogi to długotrwałe, drogie i pracochłonne przedsięwzięcie.
Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. Jeśli na podłodze są położone płytki, które z racji upływu czasu
czas zastąpić nową podłogą, warto zdecydować się na położenie paneli winylowych, które oczywiście można zamówić w naszym sklepie. Jak w takim razie  kłaść panele winylowe na stare płytki?

Zobacz więcej

Ile kosztuje cyklinowanie podłóg?

Decydując się na drewnianą podłogę, należy mieć świadomość tego, że po kilku latach użytkowania konieczne będzie cyklinowanie tej powierzchni. Dzięki temu można parkietowi przywrócić jego dawny blask i nienaganny wygląd. Ile w takim razie kosztuje cyklinowanie starego parkietu?

Zobacz więcej

Olejowanie podłogi drewnianej – na czym polega?

Jednym z zabezpieczeń podłogi drewnianej jest olejowanie. Aby dobrze nałożyć tą powłokę zabezpieczającą, najlepiej zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy parkieciarskiej. Specjaliści mają odpowiedni park maszynowy oraz niezbędne doświadczenie do wykonania takiego zabiegu.

Zobacz więcej

Jak wyczyścić deski tarasowe?

Każdy właściciel drewnianego tarasu po okresie zimowym stoi przed nie lada zadaniem. Deski tarasowe zazwyczaj robią się szare i wyglądają nieatrakcyjnie pod względem wizualnym. Jak odpowiednio wyczyścić oraz zabezpieczyć deski tarasowe na wiosnę? To nie takie trudne, poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Zobacz więcej

Odświeżanie podłóg olejowanych

W naszej pracy codziennie spotykamy się z licznymi pytaniami dotyczącymi tego, jak odpowiednio dbać o drewnianą podłogę. Nasi Klienci zastanawiają się co robić, aby cieszyć swoje oczy pięknem naturalnego materiału przez długie lata. Przedstawiamy wtedy prosty sposób jak pielęgnować podłogę z drewna i jak dbać o deski tarasowe.

Zobacz więcej

Montaż drewnianego tarasu

W niniejszym artykule opiszemy krok po kroku jak wygląda montaż tarasu drewnianego i jak układać deski tarasowe, które są specjalnie produkowane na potrzeby tarasów drewnianych.

Zobacz więcej

Użytkowanie drewnianej podłogi

Aby utrzymać drewnianą podłogę w dobrej kondycji przez długi czas należy zwrócić uwagę na jej regularne czyszczenie.

Zobacz więcej

Centrum Parkietowe NOWAK na targach

W dniach 11 - 13 kwietnia br. mieliśmy niewątpliwą przyjemność uczestniczyć w 45. Międzynarodowych Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, które odbywały się w Bielsku-Białej. Całą imprezę tradycyjnie zlokalizowano na Hali Widowiskowo Sportowej 'Pod Dębowcem'.

Zobacz więcej

Jaką drewnianą podłogę wybrać?

Człowiek, tak samo jak i drewno, czują się najlepiej w pomieszczenia o odpowiednich warunkach mikroklimatycznych. Żyjąc we wzajemnej symbiozie z ludźmi drewno oddycha, pracuje, pobiera i oddaje wilgoć - dlatego jest ono doskonałym regulatorem mikroklimatu domowego. Naturalne wykończenia wnętrz doskonale wpływają na zdrowie i samopoczucie ludzi.

Zobacz więcej